Pomoć učenicima

humanitarnibroj

sendvic3Humanitarna organizacija "Dirhem" je od početka ove školske godine pokrenula određene humanitarne aktivnosti kako bismo olakšala školovanje učenika iz porodica težeg materijalnog stanja.

 

Tako smo u Osnovnoj školi Kaćuni kod Busovače za 25 učenika te škole obezbijedili sendviče do maja 2017. godine. Učenici kojima su sendviči obezbijeđeni dolaze iz porodica slabijeg materijalnog stanja, a odabrani su kroz savjetovanje sa direktorom, te učiteljicom gore pomenute škole.

 

Ukupno je obezbijeđeno 2219 sendviča, a ovu humanitarnu aktivnost su svojom donacijom omogućile ŽŠDŽ ''Budi dio hajra''. Ukupna vrijednost akcije iznosi 1000 KM. Mi im se ovom prilikom želimo još jednom zahvaliti, moleći Uzvišenog Allaha da ih obilato nagradi i podari im berićet u njihovom imetku.

 

Želja nam je da shodno našim mogućnostima kontinuirano obilazimo naše škole i budemo na pomoći našim učenicima, a to svakako zavisi i od humanih ljudi koji su spremni dio svog imetka odvojiti i za druge.
(Dirhem.org)